BRAZIL NA HRVATSKU! :: Semberija INFO ::

BRAZIL NA HRVATSKU!

Izabranici selektora Titea su nokautirali Južnu Koreju sa 4:1 (4:0) i tako postali šesti tim koji je izvadio vizu za nastavak takmičenja.

Bila je to najbolja igra Brazilaca na turniru, od samog početka su igrali neku svoju fudbalsku sambu koju su igrači Južne Koreje mogli samo da gledaju u neverici, delovali su potpuno razbijeno i nemoćno.

Tako će Brazil u četvrtfinalu igrati sa Hrvatskom koja je nešto ranije na penale bila bolja od Japana.

Nije mnogo trebalo Najmaru, koji se oporavio i vratio na teren, i drugovima, da dođu do vođstva.

Već u sedmom minutu posle sjajne akcije i asistencije Rafinje, Vinisijus Žunior je vešto poslao loptu u desni gornji ugao za 1:0.

Pet minuta kasnije - penal.

Rišarlison je oboren, a Nejmar je sa bele tačke u 13. minutu uspeo da nadmudri Kima za 2:0.

Dva puta je Hvang testirao Alisona sa distance, u 17. minutu je bio blizu gola, ali je golman Liverpula izvadio loptu iz levog gornjeg ugla.

I na semaforu nije bio ispisan još ni 30. minut kada je Brazil stigao i do trećeg gola.

Nova maštovita akcija, mat u nekoliko poteza, Rišarlisonu je ostalo samo da ritinski pošalje loptu iza leđa Kima u mrežu za 3:0!

Hvang je u 32. pokušao da se ušeta u gol Brazila, Alison je bio na mestu, a Brazil je četiri minuta kasnije izveo još jednu akciju za priču.

Prodor po levoj strani, Vinisijus je pronašao Lukasa Paketu koji nije mogao da pogreši i bilo je to već ogromnih 4:0.

Moglo je biti i gore do poluvremena po Korejce, Paketa i Rišarlison su izgubili koncentraciju u finišu pa se rezultat nije promenio u toj nadoknadi vremena.

Drugi deo je počeo šansama Rafinje u 46. i Sona na drugoj strani u 47. minutu.

I Rafinja je u 53. i 62. minutu mogao da se upiše u strelce, ali je Kim u oba navrata, gotovo u identičnim situacijama, bio siguran.

I Hi-Čan Hvong je mogao u 68. do gola, ali se mreža Brazila zatresla tek u 75. minutu.

I to posle prekida, na odbijenu loptu je natrčao Ho-Sung Pek i sa nekih 23 metra snažnim udarcem savladao Alisona.

To je bilo sve na ovom duelu u kom je Brazil pokazao da je jedan od najvećih favorita za titulu.