EVRO 2020: Hrvatska na Vembliju poražena od Engleske :: Semberija INFO ::

EVRO 2020: Hrvatska na Vembliju poražena od Engleske

LONDON - Reprezentacija Engleske pobijedila je na Vembliju u prvom kolu Evropskog prvenstva selekciju Hrvatske rezultatom 1:0.

Englezi su žestoko krenuli i već u šestoj minuti imali su veliku priliku, a Hrvatska se probudila tek sredinom prvog poluvremena.

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno sa 0:0 i nekoliko poluprilika u nastavku meča, Engleska je povela u 57. minuti.Kalvin Filips je dao odličnu loptu za Rahima Sterlinga koji je utrčao i sigurno pogodio za 1:0.

Samo pet minuta kasnije Engleska je mogla i udvostručiti prednost, ali  Edvard Kejn ni iz velike blizine nije uspio gurnuti loptu u mrežu.

Do kraja meča pokušala je Hrvatska s napadima, ali do izjednačenja nije mogla niušta protiv Engleza.

Englezi u petak u drugom kolu EVRO 2020 igraju protiv Škota, dok će Hrvatska isti dan odmjeriti snage sa Česima. Duel ove grupe između Škotske i Češke u okviru prvog kola igra se sutra u 15 časova.