ЗВЕЗДА ПОКОРИЛА ШАМПИОНА ЕВРОКУПА: БРАУН ТРОЈКОМ СРУШИО ВАЛЕНСИЈУ У ПОСЛЕДЊОЈ СЕКУНДИ :: Semberija INFO ::

Црвено бели победили 76:73 и то тројком Лоренца Брауна у последњој секунди

Кошаркаши Црвене звезде  срушили су шампиона Еврокупа екипу Валенсије са 76:73 у утакмици 11.кола Евролиге. Ово је Звездина пета победа над Валенсијом у Евролиги од које не зна за пораз у овом такмичењу.

Звезда је олако прокоцкала 8 поена разлике на старту последње четвртине, па је права драма виђена у завршници утакмице. У последњи минут ушло се са резултатом 73:73. Браун промашује улаз под кош, али промашује и Валенсија, а онда Браун на крају држао лопту до краја напада и наскочио на три поена и без коске погодио.

Браун је свакако играч утакмице и ово је његова најбоља партија од доласка у Звезду јер је погађао кад је требало, а меч је завршио са 19 поена, од чега 8 у самој завршници и 6 асистенција. Ово је друга везана победа Звезде у Евролиги, а укупно четврта.