МУК У АРЕНИ, АСВЕЛ ОДНЕО ДРАМАТИЧНУ ПОБЕДУ: ЗВЕЗДА ВОДИЛА ЧИТАВ МЕЧ, ПА ПАЛА У ПРОДУЖЕТКУ! :: Semberija INFO ::

Црвено-бели "сами себе" победили, трагичари у додатних пет минута Гист и Браун

Кошаркаши Звезде поражени су од Асвела у 8. колу Евролиге, и то након продужетка 74:72 пред 10.000 навијача у "Штарк Арени".

Црвено-бели су остали на две победе, следе има два тешка гостовања Алби и Жалгирису, а пре тога и "вечити дерби" са Партизаном на истом месту већ у недељу.

Био је ово прави кошаркашки рат Звезде и Асвела, нервоза је била присутна од првог минута, а екипи Андрије Гавриловића остаје да жали за пропуштеном шансом и вођством које је имала готово 40 минута, а онда га просула у трилер завршници регуларног дела меча.

Имала је Звезда и једно двоцифрено вођство (36:26), у неколико момената "бежала" је Французима седам поена и деловало је да у том ритму до краја може изнети утакмицу.

Ипак, лоша нападачка решења у моментима када је требало преломити утакмицу, скупо су коштала наш тим. Незадрживи Тоње Џакири, апсолутно прва фигура утакмице, "растурио" је Звездин рекет са 18 поена и невероватних 19 скокова, зарадио индекс 29!

Уз њега, добро је у правим тренуцима функционисао и шут гостију, преко Џексона (11п), Жан-Шарла (20п), и то је трио који је највише допринео да Асвел нон-стоп дише "за вратом" ривалу, а онда га и престигне уз велику драму на крају меча и додатних пет минута.

Лоренцо Браун је био други најефикаснији са 15 поена, али и 7 изгубљених лопти, од којих је она кључна била у последњем нападу Звезде у продужетку - три секунде пре краја при вођству гостију 73:72. Спетљао се Американац, није имао идеју, нити су га саиграчи најбоље испратили, а Џакири је искористио смушеност противника и зграбио лопту, а онда погодио једно бацање.

Покушај комбинације Брауна и Гиста у додатне три секунде отишао је далеко од коша...

Били Берон је дао највише код Звезде, убацио је Американац своју "порцију шутева", истина и промашио шут минут пре краја регуларног дела, при вођству црвено-белих 65:63.

Управо је Беронов "рафал" средином последње четвртине, две везане тројке, многе натерао да помисле да је то био "тај" преломни тренутак. Било је тад седам разлике у корист Београђана, међутим Асвел је у преосталом времену показао да четири досадашње евролигашке победе никако нису плод случајности.

Ово је Французима иначе била и прва гостујућа победа.

Звезда није имала велику помоћ од својих "четворки": потпуно су заказали данас Гист, Фаје и Симанић, збирно су сакупили 10 поена, с тим да је најефикаснији од поменутог трија, Гист, о њега се свакако и највише очекује - највише и подбацио.

Промашио је искусни Американац два бацања на старту продужетка, а у наредном нападу добио две "рампе" при покушају да поентира. Гавриловић га је потом одмах заменио Кузмићем.

Прелазне оцене заслужују, уз Берона, Лазић, Добрић и Давидовац.

Капитен је, мимо очекивања, нападачки заблистао у другој деоници, одржао Звезду у предности серијом 5:0 у тренуцима када је Асвел претио преокретом, меч је завршио са 8 поена. Добрић је својом енергијом доприносио, као и важним поенима из свих позиција (укупно 6), а Давидовац је одиграо и најбољи меч ове сезоне.

Завршио га је са 11 поена и 7 скокова, уписао највећи индекс корисности у екипи (19), "вукао" тим у продужецима (ћетири поена), међутим ни његов велики напор није био довољан да се скрши "мишићави" Асвел.

Црвена звезда - АСВЕЛ 72:74 (16:14, 20:18, 18:15, 11:18, 7:9)