Кошаркаши Партизана побиједили Борац у АБА лиги :: Semberija INFO ::

Кошаркаши Партизана побиједили Борац у АБА лиги

Кошаркаши Партизана побиједили су вечерас у Чачку екипу Борца резултатом 79:62 (19:12, 23:22, 11:11, 26:17) у мечу шестог кола регионалне АБА лиге.

Најефикаснији у екипи Партизана био је Урош Трифуновић, који је постигао 14 поена, док је Данило Анђушић убацио 12. Зек Ледеј и Џејмс Нанели су додали по 11 поена. Код домаћих, најбољи је био Марко Радоњић са 15 поена.

Партизан је први на табели са свих шест побједа, док је Борац посљедњи са шест пораза.

Црно-бијели ће у наредном колу на свом терену играти са Сплитом, док ће Борац гостовати у Подгорици екипи Студентског центра.

Партизан је прву четвртину добио 19:12, а црно-бијели су потом у 18. минуту стигли до двоцифрене предности (35:24). Домаћи кошаркаши су краја првог полувремена успјели да смање предност гостију на 42:34.

Борац је у трећој четвртини смањио предност Партизана на 45:41, али су гости у посљедњи дио меча ушли с вођством од 53:45.

Кошаркаши Партизана су тројкама у последњој четвртини "сломили" отпор играча Борца и заслужено су стигли до новог тријумфа у АБА лиги.