Petorica igrača Radnika u reprezentativnim akcijama


Omladinski pogon FK „Radnik“ iz Bijeljine potvrdio je status jedne od vodećih fudbalskih akademija u regionu. U istom periodu, čak pet talentovanih fudbalera bijeljinskog kluba dobilo je pozive za ključne reprezentativne aktivnosti pod okriljem N/FS BiH i UEFA, što je uspeh koji zaslužuje posebnu pažnju.

Najveće priznanje stiglo je za Stefana Šešliju, člana Radnikove juniorske selekcije, koji je uvršten na spisak U17 reprezentacije Bosne i Hercegovine. On će sa nacionalnim timom nastupiti na kvalifikacionom turniru Lige B koji će se od 21. do 30. aprila 2026. godine odigrati u Moldaviji.



Paralelno sa reprezentativnim nastupom Šešlije, još četvorica fudbalera Radnika dobili su za učešće na kampu „Elitni omladinski igrači“ koji se odvija u Trening centru Fudbalskog saveza BiH u Zenici u periodu od 19. do 23. aprila 2026. godine. U konkurenciji dječaka iz cijele BiH Pavle Jović, Luka Trifković, Mihajlo Kapikul i Aleksa Stojić imaju priliku pokazati predstaviti dres FK „Radnik“ i sve ono što su naučili od svojih trenera.

-Ovaj kamp je strateški projekat FS BiH namenjen najperspektivnijim mladim igračima u državi. Pored tehničko-taktičkog usavršavanja na terenu, program uključuje i edukaciju o sportskoj ishrani, prevenciji povreda i profesionalnoj etici. Cilj je da se ovi mladići pripreme za tranziciju u profesionalni fudbal. Ovi pozivi, i za Stefana i za četvoricu naših mladih fudbalera, kruna su predanog rada trenera u Bijeljini i dokaz da FK „Radnik“ posjeduje profesionalan pristup i kvalitetan sportski program koji stvara buduće asove“, izjavio je za „Semberija INFO“ Igor Milošević, koordinator Omladinskih selekcija FK „Radnik“.
Semberija info