Ситију трећа узастопна титула :: Semberija INFO ::

Ситију трећа узастопна титула

Фудбалери Манчестер ситија обезбиједили су трећу узастопну титулу шампиона Енглеске, укупно девету, након што је Арсенал поражен на гостовању Нотингем Форесту 1:0.

Сити, са двије утакмице мање од Арсенала, има недостижних четири бода више и сутрашњи меч против Челсија играће се за престиж.

Арсенал је данас на Сити Граунду доминирао од почетка утакмице па је у првом полувремену имао чак 81 посто посједа лопте.

Ипак, до гола нису могли, за разлику од домаћих који су повели преко Авонјија у 19. минути сусрета. И у наставку је Арсенал у потпуности контролисао посјед, али су јалово нападали и није било опасности за домаће да ће примити гол и изгубити важне бодове.

Тим Пепа Гвардиоле има прилику да освоји „трипл круну“ јер их очекују финале ФА купа против Манчестер Јунајтеда и Лиге шампиона против Интера.