Преокрет фудбалера Србије за побједу против САД у Лос Анђелесу :: Semberija INFO ::

Преокрет фудбалера Србије за побједу против САД у Лос Анђелесу

Фото - Фудбалски савез Србије
ЛОС АНЂЕЛЕС- Фудбалска репрезентација Србије, састављена углавном од играча из Суперлиге, савладала је селекцију САД 2:1 у пријатељском мечу у Лос Анђелесу.

Американци су повели поготком Брендона Васкеза у 29. минуту, изједначио је Лука Илић из слободног ударца у 43, након прекршаја над Дејаном Јовељићем, а побједу српском тиму донио је капитен Вељко Симић у 46. минуту.

Млади српски тим пружио је одличну игру, момци су оправдали позив селектора Драгана Стојковића Пиксија и показали да на њих може да се рачуна.

Имали су и мало среће, с обзиром на то да је Кејд Кауел два пута погодио стативу, практично у истом нападу, у 56. минуту, као и још два одлична покушаја, оба пута лопта је за мало отишла поред гола.

Такође, одлично је у финишу меча неколико пута интервенисао и резервни голман Србије Драган Росић.

У првом полувремену и Србија је имала још двије лијепе шансе, оба пута Симић, али је сјајно одбранио нови голман Челсија Габријел Слонина.

Србија наредне мечеве игра у марту, на старту квалификација за ЕУРО, против Литваније и Црне Горе.