КК "УНСУ": ПРЕГРШТ НАСТУПА ПРОТЕКЛОГ ВИКЕНДА - У БИЈЕЉИНУ СЕ ВРАТИЛИ СА 27 МЕДАЉА :: Semberija INFO ::

Када су у питању каратисти КК "УНСУ", протекли викенд је био висе него испуњен активностима. У суботу је један број такмичара И такмичарки овог клуба наступио на традиционалном интернационалном турниру "ТК опен" у организацији Клуба борилачких спортова "Тузла".

Турнир је окупио 49 клубова из неколико околних земаља са преко 500 учесника.

Каратисти из Бијељине су кући донијели десет медаља: три златне, три сребрне и четири бронзане. Златне медаље су освојиле: Јана Ивковић, борбе појединачно - пионирке, 12 година (-35кг), Милица Миа Вујић, борбе појединачно - У14 (-54кг) и Николина Ина Ивковић, кате, појединачно - пионирке (оранж п.), док су сребрне медаље освојили: Лазар Шикуљак, борбе појединачно - пионири 13 година (-40кг), Немања Митровић, кате појединачно - пионири 10 година ( жути п.) и Јана Ивковић, борбе појединачно - пионирке 11 година (-32кг). Бронзане медаље су освојили Андреј Ђурић, борбе појединачно - 12 година (-42), Николина Ина Ивковић, кате појединачно - пионирке 8 година, Давид Панић, кате појединачно - пионири 9 година (оранж п.) и Богдан Гордић, кате појединачно - пионири 8 година (оранж појас).

-Турнир у Тузли нам је послужио као још једна добра провјера квалитета као и стицање потребног искуства када су у питању наши најмлађи такмичари. Дан касније у Модричи, наши пионири и пионирке учествовали су на Регионалном првенству за дјецу до 13 година. Са само тринаест учесника у осамнаест категорија наш клуб је освојио 17 медаља, од тога: осам златних, седам сребрних и двије бронзане медаље а у укупном пласману наш клуб је заузео треће мјесто у конкуренцији седамнаест клубова колико је ове године наступило на Првенству", стоји у саопштењу Карате клуба "УНСУ".

Златне медаље су освојили: Николина Ина Ивковић, кате појединачно - пионирке 8 година, Андреј Миловановић, кате појединачно - пионири 9 година, Јана Ивковић, борбе појединачно - пионирке (-32кг), Андреј Ђурић, борбе појединачно пионири 12 година (-42кг), Марија Мијић, борбе појединачно - пионирке (-45кг), Милица Мијић, кате појединачно - У14, Милица Мијић, борбе појединачно - У14 (+54кг) и екипа (Јаковљевић Урош, Петровић Лука и Миловановић Андреј ), кате екипно - пионири 8/9 година.

Само мало је недостајало до златне медаље сљедећим такмичарима: (зато њихове сребрне медаље сијају златним сјајем): Петровић Лука, кате појединачно - пионири 9 година, Недић Славољуб, кате појединачно - пионири 11 година, Недић Славољуб, борбе појединачно - пионири 11 година (-35кг), Јаковљевић Андреј, борбе појединачно - пионири 12 година (-37кг), Шикуљак Лазар, борбе појединачно - пионири 13 година (-40кг), Пантелић Теодора, кате појединачно - пионирке 9 година И Мијић Марија, кате појединачно - пионирке 12 година. Бронзане медаље су освојили Јана Ивковић, кате појединачно - 11 година и екипа (Ђурић Андреј, Јаковљевић Андреј и Шикуљак Лазар), борбе екипно – пионири 12/13 година.

-Обзиром на број учесника и чињеницу да смо се  од укупно 18 категорија у којима смо наступили у 15 нашли у финалима, те да смо са бројем освојених медаља освојили треће мјесто у укупном пласману клубова, морамо бити задовољни постигнутим. Чињеница је да нисмо били комплетни и да би тек тада показали своју реалну снагу.

Најважније је да наша карате школа сваке године па ево и ове изњедри нове такмичаре, који својим резултатима дају нашем клубу статус једног од најуспјешнијих региону", рекао је први тренер КК "УНСУ" Горан Ивковић уз напомену да су сви ови такмичари изборили пласман на Првенство Републике Српске које их очекује средином марта у Требињу.