ДИ МАРИЈА УШАО У ИГРУ, ЗА 12 МИНУТА ДАО ГОЛ И АСИСТИРАО, ПА ЗАЈЕДНО СА МЕСИЈЕМ ШОКИРАО НАЦИЈУ :: Semberija INFO ::

Ди Марија се дефинитивно опрашта после Мундијала, док је Меси индиректно потврдио да ће најверовартније кренути његовим стопама

Победа Аргентине у квалификцијама за Светско првенство против Венецуеле дефинитивно је протекла у знаку ветерана Анхела Ди Марије који се нашао у центру пажње и током и после утакмице.

Гаучоси су добили свој последњи меч код куће резултатом 3:0, а Ди Марија је био тај који је у финишу решио питање победника. Најпре је на терен ушао у 70. минуту , потом у 79. погодио мрежу и три минута касније асистирао Лионелу Месију.

Тај његов погодак је био права масјторија. Након што је одбранио ривала побегао из леђа, фудбалер ПСЖ-а је додашо у ситуацију да може да лобије голмана и наравно да је то искористио. Испоставиће се, на крају, за вероватно последњи гол у дресу националног тима у домовини.

Јер , Ди Марија је након утакмице на Инстаграму објавио да је то био његов последњи домаћи меч у дресу Аргентине (која у последњем колу гостује Еквадору) и да ће се дефинитивно опростити после Мундијала у Катару.

Не би хило изненађење да његовим стопама крене и Меси који је такође изјавом забринио нацију.

- Размишљам о томе шта долази сада, у Еквадору. После Светског првенства мораћу да преиспитам многе ствари  - поручио је Меси индиректно да је можда време да више не игра за национални тим.
Аргентина је, иначе, тријумфом против Венецуеле везала свој 30. меч без пораза у квалификацијама за СП, а вреди поменутид а је стрелац првог гола у 34, минуту био Николас Гонзалес.