ЛИВЕРПУЛ БОЉИ ДО ЛАЈПЦИГА :: Semberija INFO ::

ЛИВЕРПУЛ БОЉИ ДО ЛАЈПЦИГА

Фудбалери Ливерпула побиједили су као гости Лајпциг 2:0 у првом сусрету осмине финала Лиге шампиона.

На мечу у Будимпешти, гдје је немачки тим домаћин због строгих правила те земље у доба пандемије, Ливерпул је казнио два огромна кикса одбране ривала.

Све на почетку другог полувремена, након што је у првом виђен равноправан судар.

Прво је капитен Марсел Сабицер дао катастрофалну лопту иза своје одбране и "спојио" Мохамеда Салаха са немоћним Петером голманом Гулачијем.

Египћанин је то лако реализовао за 0:1.

Да би се пет минута касније оклизнуо и лоше процијенио лопту млади Норди Мукиеле.

Знатно искуснији Садио Мане је то искористио и попут Салаха рутински одрадио завршницу.

Лајпциг ће моћи да жали за стативом Данија Олма из петог минута и у тој ситуацији је био најближи да савлада Алисона Бекера, иако је зицер у надокнади промашио Хванг.

Иако је пружио сасвим добар отпор на крају је тим Јулијана Нагелсмана изгубио од искуснијег Ливерпула, који је већ једном ногом међу осам најбољих у Европи.

Чини се да је реванш 10. марта само формалност.