Игокеа побиједила Задар за повратак у врх :: Semberija INFO ::

Игокеа побиједила Задар за повратак у врх

Кошаркаши Игокее побиједили су Задар резултатом 72:48 у утакмици 10. кола регионалне АБА лиге.

Три минута и 49 секунди прије краја прве четвртине Задар је водио са 13:11, а онда је Игокеа у доброј завршници прве дионице дошла до предности завршивши овај период игре серијом 9:0 за вођство 20:11.

Успио је Задар до полувремена смањити на само поен заостатка 33:32, а онда је услиједила одбрамбено одлична четвртина Игокее. Примили су Александровчани само осам поена, постигли 16 па су, колико толико релаксирано ушли у посљедњи период.

Наставила је Игокеа да игра сјајно, и у посљедној дионици је примила само осам поена (16 за цијело друго полувијрме) и дошла је до још једног убједљивог тријумфа у АБА лиги.

Игокеау је предводио Клемонс са 14 поена, 13 је додао марко Јошило, а 12 Никола Јовановић.

Игокеа се након овог тријумфа, по броју побједа, изједначила са Мегом на другој позицији, с тим да Мега има меч више.