Борац ремизирао са Сарајевом у дербију 18. кола Премијер лиге: Фанимо спасио шампиона :: Semberija INFO ::

БАЊАЛУКА - Фудбалере Борца минути су дијелили од тријумфа над непобједивим, шампионским Сарајевом у дербију 18. кола Премијер лиге БиХ (2:2).

Водили су “црвено-плави” са 1:0 и 2:1, међутим, Матијас Фанимо је са два гола, од којих је други постигнут у 85. минуту, спасио актуелне прваке првог овосезонског пораза.

Бањалучани су тако пропустили прилику да сруше неугодну традицију, пошто против Сарајлија на Градском стадиону нису славили од 2011. године.

Актуелни шампион у дуел је ушао с циљем да контролише дешавања на терену, да кроз посјед лопте покуша да угрози домаћина, што му је и полазило за руком у уводним минутима меча, у којима је створио двије солидне прилике. Борац, с друге стране, као да је био у грчу у првих петнаестак минута.

Па ипак, када су се ученици Владе Јагодића ослободили притиска, и повели су. Велики посао на лијевом боку обавио је Јово Лукић. Опхрвао се са ривалима, сачувао лопту, ушао у шеснаестерац, а онда правовремено упутио повратну лопту за Алмедина Зиљкића, који је прецизним ударцем затресао мрежу.

Дуел је ушао у нешто мирнију фазу, већином се играло између два шеснаестерца па се на одмор отишло при резултату 1:0.

“Бордо” тим је у наставку кренуо агресивније ка голу Бојана Павловића. Резултат тога је и изједначење у у 60. минуту. Харис Ханџић је пробио лијеву страну, центрирао на другу стативу. на којој се одлично снашао Матијас Фанимо и вратио ствари на почетак.

Недуго након изједначења гост је кренуо по вођство, домаћин се одбранио, а затим из одлично одрађене полуконтре вратио предност на своју страну. Егзекутор је био капитен Стојан Врањеш. Борцу је посао олакшан у 72. минуту, када је Анел Хебибовић добио црвени картон. Међутим, човјек мање на терену није спријечио Фанима да својим другим поготком спаси свој тим пораза у дербију.

Тренер “црвено-плавих” Владо Јагодић након меча је изразио жаљење што су његови ученици испустили два бода.

- Морали смо да преломимо утакмицу на 2:1. Неке ситуације смо олако испустили и онда, као против Широког, стигне казна. Немам шта да замјерим играчима. Био је ово више борбен него спектакуларан дерби. Све смо учинили да поразимо шампионе, они су се извукли, али не незаслужено - изјавио је Јагодић.

У осталим сусретима 18. кола постигнути су сљедећи резултати: Вележ - Олимпик 2:0 (Мулић 39, Цвијановић 66), Младост - Зрињски 0:1 (Билбија 29), Жељезничар - Широки Бријег 2:3 (Лендрић 90+2, Бојо 90+3 - Марић 15, Јурић 84, Перван 87),

Први дио сезоне завршава се наредног викенда, утакмицама 19. кола у којима ће се састати: КРУПА НА ВРБАСУ: Крупа - Жељезничар, ТУЗЛА: Тузла сити - Борац, САРАЈЕВО: Олимпик - Радник, МОСТАР: Вележ - Младост, САРАЈЕВО: Сарајево - Слобода, ШИРОКИ БРИЈЕГ: Широки Бријег - Зрињски.

7 голова: Фанимо (Сарајево), Цвијановић (Вележ),

6 голова: Зиљкић, Врањеш (Борац), Рахмановић, Ханџић, (Сарајево), Хаџић (Младост), Штилић (Жељезничар), Убипарип (Тузла сити), Лендрић (Жељезничар),

5 голова: Јуриљ, Јовић (Широки Бријег), Мујезиновић (Жељезничар), Брадоњић (Радник), Османовић (Олимпик)...